Амміачна селітра є ідеальною підгодою для весняного використання. На старті свого розвитку рослини не соромляться споживати азот у величезних дозах, а в тюндмі з сірою особливо добре, і швидко засвоюється. Ця властивість пояснює її присутність в складі агрохіміката, і сама по собі сера не є найбільш поживною речовиною для рослин.
Фізиологично це кисле добриво, яке, теж, не підкидає грунт з нормальною рН реакцією. Але якщо використовувати нітрат аммонію на кислих ґрунтах, то паралельно потрібно вносити карбонат кальцію, в пропорції 0,75 г на 1 г селітри.
Амміачна селітра насамперед необхідна для активного насичення рослин азотом. Це її головне завдання, яке допомагають вирішувати додаткові включені в складкаммакро- і мікроелементи.
Чому нітрат аммонію настільки поширився у промисловому рільництві? Він не тільки живить ґрунт необхідними макроелементами, але й захищає рослини від багатьох хвороб, що зміцнюють імунітет. Ця властивість, безперечно, актуальна під час інтенсивної експлуатації землі або вирощування на одній ділянці щорічної культури з одного класу (побачення севоборота). Дуже багато садівників кожного року виділяють однаковий шматок землі під картоплею на невеликих дощених ділянках. А потім дивується, чому починають гнити клуби, які знаходяться в ґрунті. Багатьом знайома ця проблема — підкопування зовнішнього здорового куща, а картоплини наполовину згнили й погано орали.
Тривале безсмілля на одному місці призводить до накопичення патогенних грибів у верхніх шарах ґрунту у великій кількості. Оздоровлення ґрунту можна використовувати для обробки різних обеззарованих речовин (найменше — розчин марганцевого розчину), а також удосконалює весняне вспашкуамаміатичне селітру, що допомагає зміцнити імунітет рослини з першими листочками. Фізиологічні культури позбавляють грибки «дома», організм відторгівлюючі мікроспакти.
Кількість добрив безпосередньо залежить від якості ґрунту. Якщо потрібно постачати вже окультний ділянку землі, то достатньо використовувати близько 20-30 р. кв. Якщо ж підгодовуємо виснажені, і малопітні землі, то норма витрат зростає до 35-50 г/м. кв.
Амміачну селітру можна використовувати як підгоду під час висадки розсади. Вона зміцнює молодих рослин, живить їх необхідними макроелементами і захищає від різних хвороб. Цей тук використовують при пересадці перців, огірків, динь, а також для помідорів, з розрахунку 1 ст. ложка без горки під 1 кущ.
Для подальшої підгодовування різних культур радяться такі норми витрат:
Овочі - 5-10 г/м. кв. Два рази за вегетацію, в червні, до цвітіння, і в липні, після зав’язування плодів.
Корнеплід 5-7 г/м кв. Рекомендується робити неглибокі борозни між рядами, і насипати туди гранули аміальної селітри, заглиблюючи їх в землю на 2-3 см, підгодовують один раз, за три тижні після появи входів.
Плодові дерева - 15-20 р.кв. У сухому вигляді нітрат аммонія для підгодом використовують однократно, на початку сезону, коли з'являються листя, а розчином підкормлюють 2 рази за літо, під корінь. Цей метод допомагає швидше доносити корисні речовини до коренів рослини, тому він краще. Розвор готують у таких пропорціях - 25-30 гри. Необхідно розвести у 10 літрах води.
На відміну від багатьох мінеральних добрив, процес дифузії починається вже при 0 °C.
широко використовуються у сільському господарстві для різних культур та ґрунтів.
- Ціна: 500 ₴/мішок